Amazon może przejąć Capital One

W piątek na rynku pojawiły się spekulacje, że koncern Amazon jest zainteresowany zakupem Capital One, pioniera masowej sprzedaży kart kredytowych w USA w latach 90-tych minionego wieku, donosi serwis Banking Tech. Nie udało się mu jednak uzyskać komentarza żadnej ze stron.

Capital One należy do grona 10-ciu największych holdingów bankowych w Stanach Zjednoczonych. Dysponuje ponad 800 oddziałami i ponad 2 tys. bankomatów. Prowadzi także działalność w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Zobacz więcej

Capital One fot. Bloomberg

Gros przychodów CO pochodzi z biznesu związanego z kartami kredytowymi. W 2015 r. miały one 62-proc. udział w strukturze przychodów. 29 proc. pochodziło z kolei z bankowości konsumenckiej a 10 proc. z bankowości komercyjnej. Na koniec 2015 r. bank dysponował aktywami o wartości 334 mld USD. 

Specjaliści podkreślają ważne powiązane pomiędzy gigantem internetowej sprzedaż a Capital One. Bankowy Holding jest bowiem największym użytkownikiem chmury AWS Amazona, w obszarze usług finansowych.

W połowie minionego roku, Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku, w wywiadzie dla Bankier.pl prognozował jaka przyszłość czeka bankowość i jaki wpływ na sektor wywierają fintechy. Twierdził, że banki będą przejmowane przez spółki technologiczne.

Banki poprzez aliasy z firmami fintech próbują nadrobić własny brak innowacyjności, ale jak dla mnie, nie tędy droga. Tak da się załatać dziurę w jednym miejscu. Czas kupowania rozwiązań fintechowych skończy się w momencie, gdy część firm technologicznych rozwinie się na tyle, by móc przejmować banki. W mojej ocenie, to fintechy będą kupowały banki, a nie odwrotnie - mówił Fajbusiewicz. (więcej TUTAJ>>To fintechy będą kupowały banki)

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Amazon może przejąć Capital One