Amazon otworzył prawdziwą księgarnię

opublikowano: 04-11-2015, 11:03

Gigant sprzedaży detalicznej online, koncern Amazon otworzył swoją pierwszą prawdziwą „z krwi i kości” księgarnie. Stało się to dwie dekady po tym jak zaczął sprzedawać książki przez Internet, donosi serwis AP.

Amerykańska firma twierdzi, że sklep zlokalizowany w Seattle będzie fizycznym rozszerzeniem  jej strony internetowej, łącząc zalety tradycyjnych i sieciowych zakupów książek. Potentat deklaruje, że ceny w sklepie będą takie same jak w przypadku pozycji oferowanych w Internecie.

Zobacz więcej

Pierwsza księgarnia potentata detalicznego online, koncernu Amazon w amerykańskim Seattle

Bloomberg

Firma, która podobnie jak księgarnia, ma siedzibę w Seattle nie wyjaśniła jak na razie tak naprawdę co stało za podjęciem decyzji o uruchomieniu księgarni w realnym świecie. Nie przedstawiła też żadnych szczegółów odnośnie oczekiwań i perspektyw  z tym związanych.

Amazon twierdzi jedynie, że będzie sprzedawać książki, które będą wybierane na podstawie ocen klientów, sprzedaży i innych czynników. Kupujący będą mogli znaleźć na wyświetlaczach informacje o książce zawierające  oceny i recenzje.

Księgarnia zlokalizowana została w ekskluzywnym centrum handlowym w północnym Seattle, które jest także siedzibą sklepów Apple i Microsoftu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu