Amazon przelicytował Canal+ i będzie pokazywał francuską Ligue 1

opublikowano: 11-06-2021, 20:47

Amazon.com zdobył prawa do transmisji większości meczów najwyższej ligi piłki nożnej we Francji. Canal+, który przegrał rywalizację, ogłosił, że rezygnuje z pokazywania meczów Ligue 1.

Organizator rozgrywek, LFP, szukał nowego nabywcy praw do pokazywania meczów po tym jak hiszpańskie Mediapro wycofało się przedwcześnie z kontraktu. W piątek zdecydował o przyznaniu Amazon prawa do pokazania ponad 300 meczów Ligue 1. Canal+ dostał 76. Francuski nadawca telewizyjny wydał w związku z tym oświadczenie, w którym wyraża żal z powodu decyzji LFP. Ogłosił, że nie zamierza pokazywać meczów Ligue 1. Dla LFP oznacza to „finansową dziurę”, bo Canal+ miał pokazywać najbardziej oglądane, czyli najdroższe mecze.

Sprzedaż praw do pokazywania meczów Ligue 1 Amerykanom może nie spodobać się Francuzom, jednak LFP było zdesperowane aby pozyskać świeże fundusze dla klubów borykających się z problemami z powodu pandemii i utrzymać w nich piłkarskie gwiazdy. Wartość kontraktu z Amazon.com nie została ujawniona. Według doniesień medialnych, Mediapro za prawo do pokazania ok. 80 proc. meczów Ligue 1 płacił podobno ok. 800 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane