Czytasz dzięki

Amazon uruchomił internetową aptekę

opublikowano: 17-11-2020, 12:42

Amerykański gigant e-commerce uruchomił internetową aptekę w USA, która będzie dostarczać także leki na receptę, donosi Reuters.

Amazon Pharmacy pozwoli konsumentom na porównanie cen kiedy będą kupować leki przez stronę internetową lub aplikację. Uczestnicy programu lojalnościowego Prime, których Amazon ma ok. 150 mln na świecie, będą mieli możliwość zakupu po obniżonej cenie. W przypadku leków generycznych nawet o 80 proc., a markowych o nawet 40 proc., jeśli wybiorą opcję bez ubezpieczenia i z dwudniowym terminem dostawy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Otwarcie internetowej apteki wiąże się z przejęciem przez Amazon w 2018 roku spółki PillPack. Przez dwa lata gigant e-commerce zdobywał pozwolenia stanowe na przesyłanie leków na receptę. Nie we wszystkich stanach się to dotychczas udało. Apteka Amazon nie będzie dostępna jeszcze dla mieszkańców stanów Illinois, Minnesota, Luizjana, Kentucky oraz Hawaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane