Czytasz dzięki

Amazon wynajmuje kolejne Boeingi

opublikowano: 04-06-2020, 12:28

Gigant e-commerce, amerykański koncern Amazon wynajmie 12 samolotów Boeing 767. Zostaną one dostosowane do transportu cargo przez Air Transport Services Group.

Tym samym flota samolotów jaką dysponuje Amazon wzrośnie do ponad 80 maszyn. 

Amazon
Zobacz więcej

Amazon fot. Bloomberg

Pierwszy wyleasingowany samolot rozpoczął loty już w maju, zaś pozostałe 11 maszyn trafi do ruchu w przyszłym roku. 

Nadal dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb klientów, inwestując w sposoby zapewniające szybką, bezpłatną dostawę”, a Amazon Air odegrał kluczową rolę podczas pandemii COVID-19 – napisał rynkowy potentat w oświadczeniu.

Dodatkowo koncern poinformował o zamiarze otwarcia nowych centrów 

na międzynarodowym lotnisku Lakeland Linder na Florydzie po koniec lata oraz na międzynarodowym lotnisku San Bernardino w przyszłym roku, wraz z centralnym  węzłem na międzynarodowym lotnisku Cincinnati / Northern Kentucky również w 2021 r.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane