Czytasz dzięki

Amazon zamówił 40 elektrycznych dostawczaków od spółki Deutsche Postu

opublikowano: 15-01-2020, 13:17

Koncern Amazon.com zamówił 40 elektrycznych samochodów dostawczych (VAN), które zamierza wykorzystywać do dostaw w niemieckim Monachium w ramach planu neutralności emisyjnej do 2040 r., donosi Reuters.

Pojazdy mają pochodzić od należącej do Deutsche Post firmy StreetScooter. Zainstalowała ona już 60 stacji ładowania w centrum dystrybucyjnym poza największym miastem landu Bawaria. 

Deutsche Post DHL stała się jedynym właścicielem  StreetScooter w 2014 roku i wykorzystuje około 10 tys. z 12 tys. pojazdów, które wprowadziła na drogi. Nierentowna spółka zależna szuka nowych inwestorów i klientów w celu dalszego zwiększenia produkcji. Przed dwoma miesiącami StreetScooter informowała, że na wiosnę 2020 r. rozpocznie dostawę bezemisyjnych pojazdów Work L na dwa zurbanizowane rynki w USA.

Amazon zamówił już 200 pojazdów elektrycznych od innych dostawców, z których w tym roku zacznie korzystać w Niemczech. W zeszłym roku amerykański gigant rynku e-commerce ogłosił, że zamawia 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych od startupu Rivian Automotive LLC, zanim jeszcze rozpoczął on komercyjną produkcję, a dostawy rozpocząć się mają  w 2021 r.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane