AMC planuje emisję nowych akcji

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 28-04-2021, 15:23

Amerykański operator kin poinformował o planach sprzedaży 43 milionów nowych akcji. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć m.in. na spłatę zadłużenia.

Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Jedno z kin sieci AMC w Nowym Jorku
Fot. Andreas Praefcke/Wikimedia Commons/CC BY 3.0

AMC poinformowało w zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że ma nadzieję sprzedać do 43 mln nowych akcji. Inwestorzy wydali zgodę na tę emisję już w 2013 roku. Firma zamierza przeznaczyć pozyskane środki na ogólne cele korporacyjne, w tym restrukturyzację istniejącego zadłużenia, wydatki kapitałowe i inne inwestycje.

Spółka ujawniła również wstępne wyniki finansowe za pierwszym kwartał roku, gdy zaczęła ponownie otwierać swoje kina w miarę łagodzenia pandemicznych ograniczeń. AMC podało, że za okres od stycznia do marca spodziewa się straty w wysokości od 567,2 do 572,2 mln USD przy przychodach w wysokości około 148,3 mln USD. W analogicznym okresie ubiegłego roku, gdy wybuchła pandemia, strata sięgała 2 mld USD.

Od zeszłej jesieni operator kin pozyskał ponad 2 mld USD nowych środków, m.in. z emisji akcji i obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane