AmerBrokers: Polcolorit neutralnie

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 01-09-2006, 11:26

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 16 sierpnia 2006 roku, przy kursie 2,6 zł dla spółki Polcolorit S.A. została obniżona rekomendacja z Trzymaj do Neutralnie.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 16 sierpnia 2006 roku, przy kursie 2,6 zł dla spółki Polcolorit S.A. została obniżona rekomendacja z Trzymaj do Neutralnie.

Po tym jak w IQ 2006 roku Grupa Polcolorit zanotowała spadek zysków, przy rosnącej sprzedaży, wyniki za IIQ okazały się jeszcze gorsze. W tym okresie Grupa zanotowała spadek sprzedaży o 8,3%, zysku operacyjnego o 22% oraz zysku netto o 28%. W efekcie tego, po pierwszych 6 miesiącach 2006 roku, sprzedaż jest co prawda nieco większa niż w analogicznym okresie ubr. i wynosi 36 mln zł, jednak zysk operacyjny wynosi 6,65 mln zł (przy 7,3 mln zł w ubr.), a zysk netto zaledwie 5,4 mln zł (poprzednio 7 mln zł).

Prognoza wyników Grupy na rok bieżący zakłada osiągnięcie sprzedaży równej 102,2 mln zł, prawie 25 mln zł zysku operacyjnego oraz 18,3 mln zł zysku netto. Uważamy, że prawdopodobieństwo jej zrealizowania na dzień dzisiejszy jest niskie, co potwierdza reakcja inwestorów na wyniki kwartalne Grupy. W związku z tym obniżamy rekomendację dla Polcoloritu z Trzymaj do Neutralnie.

AmerBrokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AmerBrokers: Polcolorit neutralnie