American Airlines wypłacą pierwszą dywidendę od 1980 r.

opublikowano: 24-07-2014, 19:50

American Airlines Group, największy amerykański przewoźnik lotniczy ma dobrą wiadomość dla swoich akcjonariuszy, informuje Reuters.

Spółka zadeklarowała bowiem wypłatę dywidendy. Nie byłoby w tym może nic wielkiego, gdyby nie fakt, że po raz ostatni firma dzieliła się zyskiem z udziałowcami… 34 lata temu.

Zobacz więcej

Samolot American Airlines (fot. Bloomberg)

Lider w rankingu ruchu pasażerskiego, którego tworzą po fuzji z końca 2013 r. linie US Airways i AMR zapowiedział, że kwota dywidendy jaka przysługiwać będzie na każdą akcje posiadaną w dniu 4 sierpnia wyniesie 4 centy. Dodatkowo w planach jest także skup akcji własnych o wartości 1 mld USD.

Wypłata dywidendy stała się możliwa głównie dzięki systematycznej poprawie wyników.

W drugim kwartale 2014 r. wypracowała ona zysk netto rzędu 864 mln USD co w przeliczeniu na akcję daje kwotę 1,17 USD. Rok wcześniej zysk wyniósł 220 mln USD i 79 centów na akcję, kiedy jeszcze nie doszło do fuzji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / American Airlines wypłacą pierwszą dywidendę od 1980 r.