Amerykanie chcą wydać 40 mld USD na akcje i bitcoina

opublikowano: 15-03-2021, 18:37

Amerykanie dostają już pieniądze z pakietu stymulacyjnego przyjętego niedawno przez Kongres USA. Badanie przeprowadzone przez Mizuho Securities pokazało, że dużą część chcą wydać na akcje i bitcoina.

40 proc. badanych zadeklarowało gotowość wydania przynajmniej części pieniędzy przekazanych przez państwo na zakup akcji i najpopularniejszej kryptowaluty. 20 proc. szacuje, że przeznaczy na nie około jedną piątą otrzymanej kwoty, w przypadku 13 proc. będzie to miedzy 20 proc. a 80 proc., a 2 proc. zadeklarowało, że 80 proc. lub więcej pieniędzy wyda na akcje lub/i bitcoina. Z odpowiedzi wynika, że ok. 10 proc. ogólnej kwoty przekazanej Amerykanom, czyli ok. 40 mld USD, trafi na rynki akcji i najpopularniejszej kryptowaluty.

Wybierając między akcjami i bitcoinem, popularniejsza wśród Amerykanów okazała się kryptowaluta.

- Bitcoin to preferowany wybór inwestycyjny wśród otrzymujących czeki. Stanowi prawie 60 proc. zakładanych dodatkowych wydatków, co może implikować napływ na rynek bitcoina nawet 25 mld USD z pieniędzy przekazanych w ramach stymulacji – wskazali Dan Dolev i Ryan Coyne, analitycy Mizuho.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Mizuho Securities są zgodne z ustaleniami innych firm finansowych. Deutsche Bank także informował, że ankietowani przez niego Amerykanie chcą wydać część pieniędzy otrzymanych od państw na inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane