Czytasz dzięki

Amerykanie nagrodzili Genomtec

opublikowano: 18-10-2018, 22:00

Polski start-up zajmujący się diagnostyką molekularną wygrał konkurs organizowany w ramach Hubweek w Bostonie.

Hubweek to coroczny festiwal innowacji stworzony w 2014 r. przez The Boston Globe, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i Massachusetts General Hospital. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia organizowane były konkursowe sesje pitchingowe dla młodych firm z USA i innych krajów. W konkursie „Around the World in 2 Minutes or Less” start-upy z Kanady, Niemiec, Grecji i Polski prezentowały swoje technologie w trakcie dwuminutowych wystąpień. W tej rywalizacji zwyciężył polski start-up Genomtec, twórca laboratorium wielkości smartfona, które może być wykorzystywane m.in. w diagnostyce ludzi i zwierząt.

— Opatentowana przez nas technologia sprawi, że dotychczasowe wielkie i kosztowne laboratoria, potrzebujące wielugodzin, a nieraz i całych dni na przeprowadzenie badań, zamkniemy w szybkim, tanim i przenośnym urządzeniu. Oznacza to, że kluczowe dla ludzkiego życia diagnozy będą trwały tyle, co zakupy w sklepie i będzie można przeprowadzić je w dowolnym miejscu, nawet w karetce jadącej do szpitala — mówi Miron Tokarski, prezes i współzałożyciel firmy Genomtec.

Spółka brała udział w festiwalu jako finalista czwartej edycji MIT Enterprise Forum Poland.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy