Amerykanie też chcą Chelsea

opublikowano: 16-03-2022, 15:02

Właściciele drużyny baseballa Chicago Cubs wraz z twórcą funduszu Citadel, Kenem Griffinem, pracują nad ofertą kupna angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea, dowiedział się Reuters.

Rodzina Rickettów oraz Griffin mają formalnie przedstawić swoją ofertę w piątek, informuje agencja.

Chelsea od 2003 roku było własnością rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza, który kupił klub za 140 mln GBP. Potem finansował go pożyczkami na łączną kwotę 1,5 mld GBP. Abramowicz ogłosił zamiar sprzedaży Chelsea zanim został objęty sankcjami przez brytyjski rząd. Klub działa obecnie dzięki udzieleniu specjalnej licencji i w praktyce jest kontrolowany przez państwo.

Reuters przypomina, że Forbes szacował wartość Chelsea na 3,2 mld USD, co dawało mu siódme miejsce w rankingu klubów piłkarskich.

We wtorek informowaliśmy, że ofertę przejęcia Chelsea szykuje także Nick Candy, jeden z brytyjskich deweloperów, który tworzy w tym celu konsorcjum inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane