Amerykańska giełda na plusie

DI
opublikowano: 14-08-2015, 19:10

Piątkowa sesja na Wall Street przebiega spokojniej niż w ostatnich dniach. Główne indeksy nieznacznie rosną.

 W połowie sesji Dow Jones Industrial Average zyskiwał ponad 0,3 proc., S&P 500 0,1 proc., a Nasdaq tracił ponad 0,1 proc.  

Do inwestorów napłynęły dane o produkcji przemysłowej w USA, która wzrosła w lipcu br. o 0,6 proc. m/m. Konsensus rynkowy wynosił 0,3 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym. Produkcja sektora przetwórczego wzrosła o 0,8 proc. m/m. 

Departament Handlu poinformował natomiast, że inflacja producencka w Stanach Zjednoczonych wzrosła w lipcu o 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, wobec wzrostu o 0,4 proc. miesiąc wcześniej. To wynik zgodny z oczekiwaniami rynkowymi. Rok do roku ceny producentów spadły natomiast o 0,8 proc., wobec oczekiwań na poziomie - 0,9 proc. i spadku o 0,7 proc. w czerwcu. 

Inflacja bazowa wyniosła tymczasem 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym i 0,6 proc. w ujęciu rocznym, wobec analogicznie 0,3 proc. i 0,8 proc. w czerwcu. 

Główne indeksy na europejskich giełdach zakończyły tydzień świecąc na czerwono. Stoxx 50 spadł o ponad 0,7 proc., FTSE 100 i DAX straciły prawie 0,3 proc., a CAC 40 ponad 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Amerykańska giełda na plusie