Amerykański gigant handlu oferuje żywność na rok

opublikowano: 09-03-2018, 14:01
aktualizacja: 09-03-2018, 14:10

Sieć sklepów Costco oferuje zestawy żywności, które pozwalają przetrwać przez długi czas. Za 6 tys. USD (20,5 tys. zł) można zabezpieczyć czteroosobową rodzinę na rok, donosi amerykański Business Insider.

Oferta skierowana jest do prepersów, czyli osób, które spodziewają się nadejścia nagłego kataklizmu zmuszającego je do przetrwania o własnych siłach przez długi czas. Costco oferuje zestawy w cenie od 1 tys. USD do 6 tys. USD. W ich skład wchodzą produkty zbożowe, owoce, warzywa, proteiny i nabiał. Większość ma 25 lat, a niektóre nawet 30 lat przydatności do spożycia. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W skład najdroższego zestawu, kosztującego 5999,99 USD, wchodzi 600 puszek żywności, które pozwolą nakarmić czteroosobową rodzinę przez rok zakładając spożywanie przez każdego jej członka 2 tys. kalorii dziennie. Najtańszy zestaw, za 999,99 USD, zawiera 96 puszek i pozwala wyżywić jedną osobę przez rok przy założeniu spożywania 1,2 tys. kalorii dziennie.

Znając ostrożność prepersów Costco zapewnia, że zestawy są „dyskretnie zapakowane, aby zapewnić prywatność dostawy”. Znawcy wskazują jednak, że są one jednak bardzo duże i ważą ponad 800 kg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu