Amerykański rynek w centrum uwagi

Marcin Kiepas
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

W najbliższych dniach rynek walutowy będzie żył głównie danymi z amerykańskiego rynku pracy. W środę zostanie opublikowany raport ADP, dzień później raport Challengera i tygodniowe dane o nowych bezrobotnych. W piątek poznamy dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i o bezrobociu.

To najważniejsze, ale niejedyne informacje z USA, które mogą wzbudzić emocje. Inwestorzy poznają jeszcze wrześniowe indeksy ISM dla sektora produkcji i usług, indeks Chicago PMI, indeks zaufania konsumentów przygotowywany przez Conference Board oraz sierpniowe dane o wydatkach i dochodach Amerykanów.

Dla rynku walutowego ważne będą nie tyle same dane, ile reakcje. Poprawa nastrojów stworzy warunki do osłabienia dolara, a ich pogorszenie do jego wzmocnienia. Jeśli będziemy kierować się analizą techniczną, która wskazuje na większe prawdopodobieństwo osłabienia niż umocnienia euro, funta i franka szwajcarskiego do amerykańskiej waluty, trzeba się liczyć z przewagą negatywnych impulsów płynących z gospodarki.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu