Amerykańskie firmy siedzą na gotówce

WST, Bloomberg
opublikowano: 14-03-2012, 10:14

Amerykańskie korporacje były na koniec 2011 r. w posiadaniu gotówki o wartości 1,24 bln USD.

Sam tylko koncern Apple, który jest najwartościowszym biznesem na świecie dysponował 97,6 mld dolarów przy braku niespłaconych kredytów, wynika z danych Moody’s Investors Service.

Nie uwzględniając wyniku „jabłuszka” stan gotówki pozostałych firm zmienił się w niewielkim stopniu wobec 1,15 bln odnotowanych rok wcześniej, mimo że przychody i przepływy pieniężne z działalności wzrosły do rekordowego poziomu. Spółki, których rating inwestycyjny wynosi A3 lub wyżej posiadały łącznie 594,3 mld USD, co stanowi 54 proc. całości gotówki.

Firmy, wliczając to finansowych kredytobiorców, skoszone rekordowo niskimi kosztami finansowanie zewnętrznego sprzedały w 2011 r.  denominowany w dolarach dług o wartości 1,1 bln USD.

W większości przypadków korzystając z niskich stóp procentowych, firmy posiłkowały się nimi w celu refinansowania długu lub zmiany struktury kapitałowej po raz pierwszy, ocenia Moody’s.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane