AMI wyszkoli kolejnych menedżerów

opublikowano: 11-11-2019, 22:00

Do końca roku przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do programu, który pomoże im wdrożyć w firmach nowatorskie rozwiązania.

Rusza druga edycja Akademii Menedżera Innowacji (AMI). Do projektu szkoleniowo- -doradczego prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) mogą zgłaszać się firmy z różnych branż. MŚP dostaną wsparcie w wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. W przypadku dużych spółek będzie to 50 proc.

— AMI to autorski projekt szkoleniowo-doradczy PARP. Pomaga właścicielom firm i przedstawicielom kadry zarządzającej przygotować się do sprawnego wdrażania nowatorskich procesów,produktów i usług w przedsiębiorstwach. Zwieńczeniem ukończenia AMI jest stworzenie planu wprowadzenia zmian w spółkach — mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP.

W pierwszej edycji programu, która zakończyła się w październiku, uczestniczyło kilkudziesięciu pracowników z 16 firm.

— Program AMI to połączenie szkoleń i doradztwa w zakresie kultury innowacyjności, strategii,struktury organizacyjnej, oceny potencjału pracowników i zasobów, a także zrozumienia procesów w firmie. Wykłady i warsztaty odbywają się podczas dwudniowych zjazdów — w piątki i w soboty. Natomiast usługi doradcze są świadczone bezpośrednio w przedsiębiorstwach uczestników Akademii — wyjaśnia Małgorzata Oleszczuk.

Program obejmuje 120 godzin wspomnianych usług, dzięki którym przedstawiciele biznesu mogą skonfrontować wiedzę szkoleniową z praktyką we własnej firmie. Rekrutacja do drugiej edycji AMI potrwa do 31 grudnia br. Może wziąć w niej udział maksymalnie 150 osób — od dwóch do pięciu pracowników z jednej firmy. Pierwszy zjazd z wykładami i warsztatami odbędzie się w lutym 2020 r.

Więcej informacji: www.parp.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy