Amica może poczekać

KSA
opublikowano: 10-09-2009, 00:00

Spółka sprzeda nabyte pośrednio nieruchomości, ale nie za wszelką cenę.

Spółka sprzeda nabyte pośrednio nieruchomości, ale nie za wszelką cenę.

Nieprawomocnym postanowieniem komorniczym producent dużego AGD nabył wszystkie udziały w firmie Ares. Transakcja to wynik toczącego się od kilku lat postępowania windykacyjnego w stosunku do byłych odbiorców Amiki. Spółka zapłaciła za udziały 40,5 mln zł, z czego 32,7 mln zł zaliczono w poczet wierzytelności a 7,8 mln zł zapłaciła przelewem. Głównymi aktywami kupionej firmy są dwie nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim, których wartość oszacowano na 92 mln zł.

— Strony mają czas na odwołanie. Sądzimy, że decyzja może się uprawomocnić w ciągu czterech tygodni, ale nie mamy takiej pewności, więc na razie nie jesteśmy w stanie określić, czy transakcja wpłynie na wyniki spółki w III czy dopiero z IV kwartału — mówi Jacek Rutkowski, prezes Amiki.

Dodaje, że wpływ (in plus) transakcji nabycia udziałów w spółce Ares szacowany jest na kilka milionów złotych na poziomie zysku netto. Amica rozważa sprzedanie nieruchomości — centrów handlowego i logistycznego.

— Nie musimy sprzedawać nieruchomości za wszelką cenę. Jeśli nasi doradcy uznają, że warto jest poczekać na kupca, by dostać kilka milionów złotych więcej — poczekamy — mówi Jacek Rutkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu