AmRest Holdings zadowolony po IV kwartale

DI
opublikowano: 19-01-2011, 13:54

Spółka AmRest Holdings pochwaliła się przychodami za IV kwartał. Przychody spółki w IV kwartale wyniosły 513,3 mln zł  i wzrosły o 5,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2009 r.

"Poprawa przychodów wynika przede wszystkim z dobrych wyników sprzedaży w walutach lokalnych - wzrost o 5,4 proc. Dodatkowym czynnikiem wpływającym pozytywnie na wyniki sprzedaży w przeliczeniu na złotówki było osłabienie się polskiej waluty do dolara amerykańskiego. Dynamika sprzedaży w restauracjach AmRest na rynku amerykańskim wynosiła 9,8 proc. w przeliczeniu na złote i 6,3 proc. w dolarach. Sprzedaż na rynku europejskim wzrosła o 4,2 proc. w złotówkach i 5,0 proc. w walutach lokalnych" - czytamy w komunikacie giełdowym.

W IV kwartale br. sprzedaż wygenerowana przez restauracje AmRest operujące w Europie wyniosła 351 mln zł, a w Stanach Zjednoczonych 162,3 mln zł.

Przychody ze sprzedaż w całym roku 2010 wyniosły 2 018,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane