Analitycy wierzą w spółki

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

W ostatnich trzech tygodniach pojawiło wiele rekomendacji „kupuj”. Wynika z nich, że analitycy traktują ostatnią korektę jako przejściową i wierzą, że to nie koniec hossy. Z drugiej strony warto zachować ostrożność, bo rynek nadal jest nerwowy. Wczoraj, po kilku sesjach wzrostowych, indeksy znów spadły.

Analitycy mogli uznać, że po korekcie wyceny wielu spółek istotnych dla indeksów się urealniły. Pojawiło się ponad 20 rekomendacji „kupuj”. Wyceny biur nadal są wyraźnie wyższe niż cena rynkowa większości polecanych firm, choć indeksy odrabiają straty. Zdecydowanie najlepiej zachowywały się do poniedziałku mWIG40 (dawny MIDWIG) i sWIG80 (dawny WIRR). Wróciły do poziomów sprzed korekty, po sesji 26 lutego. WIG20 ma do odrobienia kilka procent. Być może dlatego połowę ostatnich rekomendacji „kupuj” wydano dla blue chipów. Specjaliści wierzą w banki. Dwie rekomendacje dostało PKO BP. CA IB wycenił jego walory największego w kraju banku detalicznego na 57 zł. To prawie 26 proc. powyżej obecnego kursu. Wśród polecanych banków znalazły się także BZ WBK, Pekao, Bank BPH oraz Getin. Ale indeks WIG-Banki nie zdążył odrobić strat po 26 lutego.

Rekomendacje dotyczyły także innych gigantów warszawskiego parkietu, w tym spółek surowcowych. Zalecenie kupna od Deutsche Banku dostał KGHM. Cena docelowa jest wyższa o blisko 40 proc. od rynkowej. Jednak decydujący wpływ na zachowanie kursu mają i będą miały notowania miedzi. Na razie dobre sygnały płyną z londyńskiej giełdy. Wczoraj cena miedzi w kontraktach trzymiesięcznych przekroczyła 6600 USD/t. To był najlepszy wynik od trzech miesięcy.

Analitycy KBC Securities spory potencjał wzrostowy widzą w akcjach Lotosu. Z ostatnich rekomendacji wynika, że rosnąć powinny także walory Orlenu. Wycena DI BRE jest wyższa prawie o 30 proc. od kursu. Jednak inwestorzy muszą wiedzieć, że WIG-Paliwa to obecnie jeden z najbardziej strat- nych subindeksów po ostatniej korekcie.

Do wyceny sprzed 27 lutego nie może dojść Telekomunikacja (TP). Przecenę TP wy

korzystali analitycy KBC Secu-

rities i podnieśli rekomendację

dla spółki z „trzymaj” do „kupuj”. Z kolei specjaliści CA IB, licząc na korzystny wpływ nowych przepisów o taryfach i informacji o dywidendzie, zalecili kupno akcji PGNiG.

Spółki małe i średnie także cieszą się uwagą analityków. Gdy porównamy wyceny rynkowe z cenami docelowymi z rekomendacji, największe szanse wzrostów mają Apator oraz Pegas (każda ponad 20 proc.). Uznaniem brokerów cieszą się także W. Kruk,

Inter Cars, Vistula & Wólczan-

ka, Permedia, NG2 i Kogeneracja. Trzy pierwsze nie poddały się ostatniej fali przeceny. Trzy kolejne szybko odrobiły straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy