Analityk obniżył rekomendację dla akcji Dino Polska

opublikowano: 28-03-2023, 07:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krzysztof Kawa, analityk Erste, zdecydował się obniżyć rekomendację dla akcji Dino Polska. Nieznacznie skorygował też cenę docelową.

Sklep Dino
Sklep Dino
MAREK WISNIEWSKI / Puls Biznesu / Forum

W ubiegłym tygodniu Dino opublikowało wyniki finansowe, które nie spodobały się ani inwestorom, ani analitykom. Kurs mocno spadł, a eksperci zwracali uwagę na fakt, że spółka nie była w stanie utrzymać marż.

Krzysztof Kawa, analityk Erste, obniżył właśnie rekomendację z “akumuluj” do “trzymaj”, a cenę docelową z 395,01 do 388 zł. Na GPW kurs na zamknięciu sesji w poniedziałek, 27 marca, wynosił 391,1 zł.

To pierwsza rekomendacja od analityków, która ukazała się po publikacji przez Dino wyników finansowych. Większość dotychczas obowiązujących ma neutralny charakter - brzmią “trzymaj” lub “neutralnie”. Według danych agencji Bloomberg 4 rekomendacje są pozytywne, 9 neutralnych, a 3 negatywne. Średnia z cen docelowych to 386,07 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane