Analityk radzi kupować akcje Rainbow Tours

  • Mikołaj Śmiłowski
opublikowano: 08-10-2021, 12:02

BM Pekao podtrzymał rekomendację “kupuj” oraz zwiększył o 1,8 zł cenę docelową akcji Rainbowe Tours w związku z dobrymi wynikami w I półroczu 2021 r.

Piotr Bogusz, analityk BM Pekao, w raporcie z 8 października podniósł cenę docelową Rainbow Tours do 32,70 zł. Zaktualizowaną rekomendację tłumaczy zgodnym z oczekiwaniami wzrostem sprzedaży, która w II kwartale zbliżyła się do stanu z 2019 r. Kluczowym osiągnięciem spółki miało być również przekonanie klientów do wyjazdów na wakacje za granicę, dzięki czemu, według zapowiedzi zarządu spółki, sprzedaż w okresie lipiec - sierpień osiągnęła 85 proc. poziomu z wakacji 2019 r. Zbliżone do stanu sprzed dwóch lat jest również zainteresowanie przedsprzedażą na kolejne wakacje.

Mimo zwiększenia zainteresowania ofertą Rainbow Tours, w pierwszej połowie 2021 r. marża brutto ze sprzedaży była niższa niż oczekiwano, a wzrostowi uległy koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, dlatego BM Pekao obniżył prognożę EBITDA do –11 proc. w 2021 r. i –14 proc. w 2022 r. Zysk netto biura podróży w III kwartale 2021 r. przewidywany jest przez analityka BM Pekao na 37 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane