Andrychów wymieni przystanki autobusowe w gminie

  • DI
opublikowano: 08-09-2018, 16:36

Gruntowną modernizację sieci przystanków autobusowych wraz z jej rozbudową zamierza przeprowadzić w ciągu najbliższego roku samorząd Andrychowa.

Powstanie m.in. 56 nowych, monitorowanych wiat oraz system informacji dla pasażerów – podał andrychowski magistrat.

Samorząd ogłosił już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Z opublikowanej dokumentacji wynika, że mają oni czas na złożenie swoich ofert do 16 października br. Firma, która zwycięży, będzie miała od momentu podpisania umowy 13 miesięcy na realizację projektu.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że zadanie – oprócz wykonania i montażu 56 monitorowanych wiat – obejmuje m.in. zainstalowanie na kilkunastu przystankach systemu dynamicznej informacji o odjazdach, przycisków alarmowych, dzięki którym można będzie wezwać pomoc, a także stworzenie stanowisk dyspozytorskich w komisariacie policji oraz siedzibie straży miejskiej.

Modernizacja i rozbudowa sieci przystanków jest częścią programu rozwoju lokalnego transportu publicznego w Andrychowie. Objął on przede wszystkim zakup 14 autobusów, które już kursują. Powstała też baza dla nich wraz z garażem i warsztatem. "Cały projekt, który zrealizujemy do końca 2019 r., będzie kosztował ponad 19,6 mln zł. Z UE pozyskaliśmy na ten cel blisko 14,4 mln zł" – powiedział PAP burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Andrychów położony jest w Małopolsce. Mieszka w nim blisko 21,7 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu