Andrzej Podgórski szefem nadzoru Polnordu

EG
opublikowano: 29-01-2014, 14:55

Po godzinie zakończyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Polnordu. Kształt dotychczasowej rady „technicznej”, powołanej po zmianach w statucie spółki ograniczających wpływy Prokomu, pozostaje niezmieniony.


Szefem rady został wskazany przez Prokom Andrzej Podgórski. Obecnie w siedmioosobowej radzie trzech członków, w tym szefa, jest wskazanych przez spółkę Ryszarda Krauzego, a czterech – w tym wiceprzewodniczący – przez Prokom.

Andrzej Podgórski ma doświadczenia zawodowe w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, gdzie odpowiadał za duże transakcje sprzedaży akcji spółek Skarbu Państwa. Był członkiem zarządu Polskiego Banku Rozwoju oraz prezesem zarządu Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Od 2002 r. do 2007 r. był członkiem zarządu Prokom Investments, do 2006 r. zasiadał w nadzorze Polnordu a potem był jego wiceprezesem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane