Czytasz dzięki

Anglicy będą sprzedawać polisy nad Wisłą

Dzięki przejęciu toruńskiej multiagencji DCD brytyjski pośrednik ubezpieczeniowy Dual wchodzi na polski rynek.

Brytyjski pośrednik ubezpieczeniowy Hyperion przy pomocy akwizycji rozpycha się nad Wisłą. Po tym, jak w ubiegłym roku przejął brokera ubezpieczeniowego Donoria przyszedł czas na biznes detaliczny. „Łupem” Anglików padła niewielka toruńska multiagencja Data Connect Direct (DCD). Dual – underwritingowe ramię Hyperiona – nabyło pakiet większościowy pośrednika. Spółka zmieni nazwę na Dual Polska.

- Dzięki tej transakcji wchodzimy do Europy Środkowo-Wschodniej i otwieramy sobie możliwość rozwoju w tym rejonie. Ten rynek nie jest nasycony i charakteryzuje się o wiele większym potencjałem wzrostu. Region ma perspektywy, by utrzymać długoterminowy wzrost gospodarczy. Dlatego nie mogliśmy przegapić takiej szansy – mówi  Shane Doyle, prezes Dual.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Donorii, Brytyjczycy planują w oparciu o toruńska firmę budować swoją obecność w całym regionie. W planach jest uruchomienie nowych produktów ubezpieczeniowy z segmentu affinity (np. rozszerzona gwarancja czy polisa dla telefonu). W tym celu zespół Dual Polska wzmocnił Jarosław Szwankowski, były wiceprezes AIG Polska i członek zarządu CEU – jednego z pierwszych coverholderów Lloyd’s nad Wisłą.

Grupa ubezpieczeniowa Hyperion to jeden z największych na świecie niezależnych pośredników ubezpieczeniowych. Ostatni rok obrotowy broker zakończył z 200 mln GBP przychodów i 43 mln GBP EBITDA. W kwietniu pośrednik przejął innego dużego gracza w tej branży: RK Harrison. Dzięki temu powstała firma, która przynosi ponad 400 mln GBP przychodów rocznie i zatrudnia prawie 3 tys. pracowników w 37 państwach. Dwa lata temu za 25 proc. akcji Hyperiona fundusz inwestycyjny General Atlantic zapłacił 250 mln GBP.Fotolia
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane