Animatorzy platform już znani

opublikowano: 14-02-2016, 22:00

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Kielecki Park Technologiczny oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Kielecki Park Technologiczny oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny — to animatorzy, którzy zostali wybrani do wspierania młodych firm w ramach „Platform startowych dla nowych pomysłów” (poddziałanie 1.1.1 programu operacyjnego Polska Wschodnia). Te ośrodki wygrały konkurs ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Do nich będą się zgłaszały osoby do 35. roku życia z całego kraju, które mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą go rozwijać w Polsce Wschodniej.

Te projekty będą analizowane, a najwyżej ocenione dostaną kompleksowe wsparcie w postaci doradztwa, inkubacji i mentoringu. Kiedy opracowany będzie model biznesowy, a przedsiębiorca będzie miał już gotowy produkt lub usługę, wtedy może ubiegać się o dotację na wejście na rynek. To pieniądze z poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, które jest kontynuacją Platform startowych. Nabór będzie prowadzony w czerwcu i lipcu.

Polska Wschodnia

21

mln zł Taką kwotę dostaną animatorzy Platform startowych na program pomocy start-upom.

58,8

mln zł To pula dotacji, o jaką w letnim naborze będą mogły ubiegać się start-upy inkubowane w ośrodkach Platform startowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy