Anti się restrukturyzuje

ANP
opublikowano: 05-01-2011, 00:00

Kontrola wydatków, mniejszy zasięg, nowe usługi — to część działań naprawczych spółki.

Kontrola wydatków, mniejszy zasięg, nowe usługi — to część działań naprawczych spółki.

Specjalizujące się w rewitalizacji terenów miejskich Anti podało szczegóły programu restrukturyzacji. Dzięki niemu spółka, która zakończyła 2010 r. ze stratą 5,2 mln zł, ma poprawić rentowność we wszystkich obszarach działalności.

— Program wprowadzaliśmy w grudniu 2010 r. Na nasze problemy złożył się szereg przyczyn, m.in. brak kontroli finansowej nad wydatkami czy zbyt duże rozproszenie terytorialne —mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Teraz spółka ma skupić działania we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

Jednym z głównych założeń programu naprawczego jest restrukturyzacja majątkowa, finansowa, zatrudnienia oraz organizacyjna. W planie jest także wprowadzenie nowych usług i produktów.

— Wydzielimy cztery spółki zależne, które zajmą się poszczególnymi obszarami działania, co pozwoli na lepszą kontrolę. Od dwóch miesięcy obserwujemy poprawę efektywności finansowej, ale jeszcze w pierwszym kwartale będziemy na lekkim minusie. W pierwszym półroczu powinniśmy być nad kreską — obiecuje Arkadiusz Rzepa.

Podkreśla, że pierwsze efekty restrukturyzacji będzie widać po stronie kosztowej —mają być o wiele niższe niż w 2010 r. Prace związane z realizacją programu mają się zakończyć pod koniec roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Anti się restrukturyzuje