Czytasz dzięki

Apartamenty pod Wawelem

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 19-02-2013, 00:00

Po 9 latach przygotowań i starań o pozwolenia startuje budowa apartamentowca Angel Wawel w Krakowie.

Kompleks powstanie w miejscu dawnego klasztoru sióstr koletek u podnóża Wawelu. Inwestor, spółka Angel Wawel, należąca do Angel Poland Group, zamierza zmodernizować pozostałości klasztoru i dobudować nowoczesną część apartamantową, która domknie budynek, tworząc dziedziniec. Wewnątrz utworzonego patia znajdzie się ogród i park rzeźb.

Zobacz więcej

W kompleksie Angel Wawel znajdzie się aż 235 apartamentów. [FOT. ARC]

W kompleksie znajdzie się 235 apartamentów o łącznej powierzchni 14,5 tys. mkw. Średnia cena za mkw. to 15 tys. zł. Każdy z lokali wyposażony zostanie w systemy klimatyzacyjne i ogrzewanie podłogowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycjim.in. podziemny parking, spa, basen, piwniczki na wina. W podziemiu znajdzie się także część handlowa.

Prawdziwą gratką będzie 600-metrowy penthouse utworzony w miejscu dawnej kaplicy klasztoru. — Obiekt ten przejdzie renowację zgodnie z wytycznymi Małopolskiego Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zależy nam na zachowaniu zabytkowych form i polichromii — podkreśla Shachar Samuel, główny udziałowiec Angel Wawel.

Na razie inwestor nie chce zdradzać jego ceny. Wiadomo natomiast, że całkowita wartość inwestycji to około 200 mln zł. Bankiem finansującym jest BRE Bank. Rozpoczęcie budowy kompleksu zaplanowano na kwiecień tego roku. Na razie trwa wybór generalnego wykonawcy prac. Inwestycja ma być gotowa w połowie 2015 r., ale przedsprzedaż lokali już się rozpoczęła. Właścicieli znalazło dotychczas 45 apartamentów. [

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane