Apartamenty przy Starym Browarze

Izabela Tadra
opublikowano: 18-03-2008, 00:00

Rozpoczęła się sprzedaż 275 apartamentów w enklawie sześciu eleganckich domów w ścisłym centrum Poznania.

Rozpoczęła się sprzedaż 275 apartamentów w enklawie sześciu eleganckich domów w ścisłym centrum Poznania.

Wywodząca się z Barcelony Restaura od 30 lat inwestuje w Hiszpanii, Francji, Portugalii i Niemczech. Od 2005 r. jest obecna w Polsce. Zajmuje się głównie odnawianiem kamienic, a nawet całych ulic w prestiżowych dzielnicach europejskich metropolii.

Rewitalizacja zgodnie ze strategią firmy to nie tylko renowacja budynków, ale także wzbogacanie przestrzeni miejskiej nowymi projektami architektonicznymi. Jednym z takich projektów jest Restaura Maraton Gardens w Poznaniu. Inwestycja znajduje się tuż obok Multikina, zaledwie 300 metrów od Starego Browaru, kilkaset metrów od starego miasta oraz centrum finansowo-biznesowego.

Siedmiokondygnacyjny kompleks zaprojektowało biuro PRC Architekci. Jego założeniem było połączenie prostej i szlachetnej formy z nowoczesnymi, wygodnymi rozwiązaniami. Zabudowa wykończona jest naturalnymi materiałami (drewno, piaskowce na elewacjach, granitowe posadzki na klatkach schodowych oraz marmurowe wykończenia we wnętrzach), duże otwory okienne i przestrzenne balkony oraz tarasy.

Większość okien ma tu niestandardową wysokość 2,4 m. Każde z 275 mieszkań, o powierzchni od 37,5 do 150 mkw., ma balkon lub taras oraz indywidualną komórkę lokatorską. Ich cena będzie się wahała od 9,5 do 12,5 tys. za mkw., w zależności od piętra.

Budowa rozpocznie się w drugiej połowie marca 2008 r., a jej ukończenie zaplanowano na listopad 2009 r.

Przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji zostanie rozstrzygnięty w najbliższych tygodniach. W tym roku Restaura przeznaczyła na inwestycje w Polsce około 120 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Izabela Tadra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu