Apartamenty w stylu lat 20.

opublikowano: 15-10-2018, 22:00

Pracownia Bulanda, Mucha — Architekci zaprojektowała dwupiętrowy kameralny budynek apartamentowy na starym Żoliborzu, u zbiegu ulic Mickiewicza i Mścisławskiej.

Współczesna architektura budynku nawiązuje do historii miejsca i architektury lat dwudziestych XX w., harmonizując z charakterystyczną zabudową tej części Warszawy i wpisując się w historyczne założenie Żoliborza oparte na idei miasta ogrodu brytyjskiego planisty Ebenezera Howarda. Do wykończenia budynku użyto białego tynku, kamienia i drewnianej stolarki okiennej. Znajduje się w nim sześć apartamentów z ogródkami na parterze i tarasami, w tym penthouse na drugim piętrze. Wszystkie apartamenty są wyposażone w loggie lub tarasy, a do każdego z lokali przynależą dwa miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu