Aplikacja daje darmowy dostęp do Facebooka i Google

ŁO, thenextweb.com
opublikowano: 31-07-2014, 13:02

Inicjatywa Internet.org rozpoczęła realizację swojej misji i ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszej aplikacji w Zambii.

Aplikacja Internet.org zapewnia podstawowy dostęp do 13 różnych usług internetowych, w tym portalu Facebook, wyszukiwarki Google i Wikipedii, za darmo, informuje serwis technologiczny The Next Web.  

Aplikacja Internet.org
Aplikacja Internet.org
FOT. Facebook

Jako pierwsi aplikację otrzymali klienci operatora Airtel w Zambii, ale Facebook planuje wprowadzenie aplikacji na inne rynki. Spółka podaje na swoim blogu, że dzięki usłudze ludzie mają dostęp do użytecznych informacji na temat zdrowia czy zatrudnienia bez opłat za transmisję danych.  

Internet.org jest inicjatywą portalu społecznościowego Facebook, która zakłada dostarczenie internetu tam, gdzie nie jest on jeszcze wykorzystywany. Facebook twierdzi, że zaledwie 30 proc. mieszkańców świata korzysta z dobrodziejstw sieci.  

Współzałożycielami Internet.org są oprócz Facebooka także inne koncerny działające na rynku internetowym i telekomunikacyjnym: Ericsson, MediaTek, Opera, Samsung, Nokia i Qualcomm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, thenextweb.com

Polecane