Aplisens rekomenduje 0,26 zł dywidendy na akcję

ISBNEWS
opublikowano: 26-04-2016, 10:33

Aplisens podjął uchwałę o rekomendowaniu przeznaczenia kwoty 3,43 mln zł, czyli 0,26 zł na jedną akcję, na wypłatę dywidendy, podała spółka.

"Jako dzień dywidendy zarekomendowano 8 lipca 2016, a jako termin wypłaty dywidendy – 22 lipca 2016 r." – czytamy w komunikacie.

W ocenie zarządu wypłata dywidendy w ww. wysokości jest uzasadniona w związku z zakończeniem realizacji głównych założeń inwestycyjnych ujętych w strategii rozwoju na lata 2014-2015, w ramach której m.in. zakończony został pierwszy etap budowy fabryki przetworników ciśnienia w Radomiu, zakończono budowę zakładu produkcji czujników i przetworników temperatury w Krakowie i dokapitalizowano spółkę zależną w Rosji oraz znajduje pokrycie w posiadanych na dzień podjęcia uchwały aktywach finansowych spółki i pozwala jednocześnie na finansowanie jej dalszego rozwoju.

"Rada nadzorcza spółki w tym samym dniu pozytywnie oceniła wniosek zarządu dotyczący podziału zysku za 2015 rok i wniosła o podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie uchwały w sprawie przeznaczenia wypracowanego zysku netto za 2015 rok w sposób określony powyżej" – czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane