Apostolidis buduje w Łodzi

KSA
opublikowano: 11-02-2010, 00:00

Znany biznesmen chce wybudować w Łodzi centrum biurowo- -handlowo-rozrywkowe za 120 mln EUR.

Znany biznesmen chce wybudować w Łodzi centrum biurowo- -handlowo-rozrywkowe za 120 mln EUR.

Na mapie Łodzi wkrótce pojawi się centrum, które będzie miało szansę konkurować z Manufakturą. Inwestorem jest spółka Fabryka Biznesu Krzysztofa Apostolidisa. Biznesmen jest właścicielem jednego z największych polskich dystrybutorów win — Partner Center. Teraz spróbuje sił w deweloperce.

Łódzkie centrum biurowo-handlowo-usługowe Sukcesja ma mieć 150 tys. mkw. powierzchni. Inwestycja pochłonie około 120 mln EUR.

— Budowa będzie finansowana przez konsorcjum polskich i zagranicznych banków — informuje Anna Tokarska z firmy Abilitia, odpowiadającej za promocję inwestycji.

Dla zajmowanego przez Sukcesję terenu o powierzchni 3,2 ha między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej są już wydane warunki zabudowy. Nie ma jeszcze natomiast pozwolenia na budowę. Inwestor spodziewa się w związku z tym, że pierwszą łopatę wbije jesienią.

Ponieważ warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci kończy jeszcze opracowywanie koncepcji architektonicznej Sukcesji, nie wybrano generalnego wykonawcy. Wiadomo już natomiast, że inwestycja będzie podzielona na etapy.

W pierwszej kolejności powstanie tam galeria handlowa z częścią rozrywkowo-rekreacyjną i parkingiem na 1500 miejsc. Ma być gotowa do 2012 r. Ten etap ma pochłonąć około 80 mln EUR. Kolejne dwa, obejmujące budowę hotelu na 160 pokoi oraz biurowca klasy A, kosztować będą 40 mln EUR. Inwestor nie wybrał jeszcze operatora hotelu ani nie podpisał umów najmu powierzchni handlowych i biurowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu