Apple chwali się „rewolucyjną” metodą wytopu aluminium

opublikowano: 11-05-2018, 10:51
aktualizacja: 11-05-2018, 10:52

Apple ogłosiło, że jego joint venture z koncernami górniczymi Alcoa i Rio Tinto ma „rewolucyjną” metodę produkcji aluminium bez bez emisji gazów cieplarnianych.

„Rewolucyjność” technologii ogłoszonej przez Apple polega na rezygnacji z węgla w procesie wytapiania aluminium. Zamiast dwutlenku węgla emitowany do atmosfery będzie tlen.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Apple jest zaangażowane w rozwój technologii, które są dobre dla planety i pomagają ją chronić dla nadchodzących pokoleń – oświadczył prezes Tim Cook. – Jesteśmy dumni z udziału w tym ambitnym projekcie i oczekujemy, że pewnego dnia będziemy w stanie korzystać z aluminium produkowanego bez bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych wytwarzając nasze produkty – dodał.

Apple poinformowało, że nowy proces wytapiania aluminium został odkryty przez trójkę jego pracowników. Technologia, która jest w trakcie procesu patentowego, ma być dostępna komercyjnie do 2024 roku.

Apple korzysta z aluminium w swoich popularnych produktach: smartfonach iPhone, tabletach iPad i komputerach iMac.

Apple, Alcoa, Rio Tinto oraz rządy Kanady i Quebecku zainwestują łącznie 144 mln USD na sfinansowanie dalszych badań i rozwoju technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu