Apple i Nokia na GPW

EBE
opublikowano: 13-06-2013, 00:00

Na GPW zadebiutowały nowe certyfikaty ING Banku, które pozwalają zarabiać na spółkach, surowcach, walutach i indeksach.

To pierwsze certyfikaty emitowane przez ING Bank, które trafiają na warszawski parkiet. Dotychczas były notowane na rynkach europejskich i m.in. w Hongkongu. Papiery, które trafiły na GPW, to certyfikaty turbo znane polskim inwestorom z emisji Raiffeisena Polbanku. Pozwalają zarabiać zarówno na spadkach, jak i zwyżkach akcji spółek, indeksów, surowców, walut i obligacji. Są wśród nich również takie, które nie były dostępne dla polskich inwestorów. Kupując certyfikat, można zainwestować w takie spółki jak Apple, Nokia czy Google lub niemieckie papiery dłużne. Na razie debiutowało 67 certyfikatów, ale już niebawem pojawią się kolejne. Ryszard Sikora, dyrektor departamentu klientów detalicznych ING Securites, zapowiada debiut następnych 102. Certyfikaty TURBO wykorzystują dźwignię finansową, dzięki której można zarabiać więcej, niż wskazują na to zachowania się instrumentów bazowych (ale też więcej tracić). Koszt inwestycji obniżają niewielkie spready. Pieniądze inwestorów są również zabezpieczone przez wbudowany mechanizm ograniczający straty, który automatycznie zamyka pozycje w przypadku niekorzystnej sytuacji rynkowej.

Pamiętać jednak trzeba także o ryzyku walutowym, zarówno przy inwestycji w papiery uzależnione od notowań spółek zagranicznych, jak i surowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu