Apple najlepiej płaci menedżerom

Czterech z pięciu najlepiej opłacanych pracowników firm notowanych na Standard & Poor’s 500 nie jest prezesami.

To dyrektorzy producenta iPhone’ów. Bob Mansfield, Bruce Sewell, Jeffrey Williams i Peter Oppenheimer, czyli ludzie, którzy stoją za sukcesem Apple’a, są na czele listy płac firm z S&P 500 — wynika ze sprawozdań spółek przesłanych do US Securities and Exchange Commission. Najwięcej z całej drużyny Apple’a zarobił Bob Mansfield, który kieruje grupą inżynierów odpowiedzialnych za hardware — w zeszłym roku otrzymał 85,5 mln USD, niemal w całości w akcjach koncernu.

Jego podstawowa pensja wyniosła ponad 805 tys. USD. Bruce Sewell, główny prawnik Apple’a, otrzymał 69 mln USD, Jeffrey Williams, który odpowiada za kontakty z partnerami i sieć sprzedaży — 68,7 mln USD, a Peter Oppenheimer, dyrektor finansowy — ponad 66 mln USD. Tim Cook, prezes Apple’a, zarobił w ostatnim roku zaledwie 4 mln USD, ale był najlepiej opłacany w 2011 r. — otrzymał wówczas równowartość 378 mln USD. Menedżerów z Apple’a wyprzedził jedynie Larry Ellison, prezes Oracle’a, który za 2012 r. zgarnął ponad 96 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Apple najlepiej płaci menedżerom