Apple pozwany za wadliwą antenę

ŁO, reuters.com
opublikowano: 02-07-2010, 13:53

Do sądów  wpłynęły pierwsze pozwy przeciwko Apple, producentowi nowych smartphone’ów iPhone 4. Użytkownicy skarżą się na anteny w swoich telefonach.

Do amerykańskich sądów wpłynęły co najmniej trzy pozwy przeciwko Apple i AT&T, operatorowi telefonii komórkowej dystrybującej nowe telefony. Pozew złożony w Kalifornii zawiera zarzuty oszustwa przez zatajenie, zaniedbanie i wprowadzenie na rynek wadliwego projektu. Pozwy pojawiły się też w stanie Maryland.

Cześć klientów skarży się na słaby odbiór sygnału połączenia, gdy trzymają telefon przy uchu pod określonym kątem. Sprawa jest gorącym tematem na forach internetowych, ale nie wpływa najprawdopodobniej na wyniki sprzedaży telefonu. Podczas pierwszych trzech dni od momentu premiery, Apple sprzedało aż 1,7 mln egzemplarzy. Nie wiadomo, jaka jest dokładnie liczba klientów niezadowolonych z jakości telefonu.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, reuters.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu