Apple spadł na piąte miejsce w Chinach

Amerykański koncern traci wpływy na lukratywnym chińskim rynku smartfonowym. Nowy iPhone będzie miał trudne zadanie do wykonania.

- Apple spadł na piąte miejsce na chińskim rynku smartfonów, a lokalni gracze zanotowali wzrosty, podaje informuje agencja Bloomberg, która powołuje się na dane zebrane przez firmę Counterpoint Research. 

Bloomberg

Producent iPhone’a miał w maju udział w rynku na poziomie 10,8 proc., co oznacza spadek z 12 proc. rok wcześniej. W tym samym czasie chiński koncern Huawei zwiększył prowadzenie i dostarcza już 17,3 proc. wszystkich smartfonów.  

Huawei, Vivo, Oppo i Xiaomi zajmują czołowe cztery miejsca na chińskim rynku i w sumie kontrolują 53 proc. sprzedaży. Oppo podwoiło swój udział do 11 proc.  

Chiny są kluczowym rynkiem dla globalnej pozycji koncernu Apple. Amerykański producent smartfonów, tabletów i komputerów najprawdopodobniej we wrześniu pokaże nowego iPhone’a.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka, Bloomberg

Polecane