Czytasz dzięki

Apple wyda miliardy w USA, stworzy nowy kampus

opublikowano: 18-01-2018, 07:36
aktualizacja: 18-01-2018, 07:37

Apple otworzy w USA nowy kampus w ramach pięcioletniego planu inwestycyjnego o wartości 30 mld USD. Dodatkowo, gigant z kalifornijskiego Cupertino dokona około 38 mld USD jednorazowych płatności podatkowych za zagraniczne środki pieniężne, donosi Reuters.

To jeden z największych korporacyjnych planów wydatków ogłoszonych od czasu obniżki podatków podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa w połowie grudnia.

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak
bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook
zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple
TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz
subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O
tym na razie nie powiedział.
Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple'a

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O tym na razie nie powiedział. Fot. REUTERS/Robert Galbraith/FORUM

Od kampanii prezydenckiej w 2016 roku technologiczny potentat znajduje się pod rosnącą presją, by inwestować w USA. Donald Trump kieruje od dłuższego czasu w stronę twórcy iPhone'a wezwania do zmiany struktury produkcyjnej domagając się ograniczenia lub nawet zaprzestania wytwarzania produktów w azjatyckich fabrykach na rzecz amerykańskich zakładów.

Apple jednak nie ma zamiaru zmienić tej praktyki, a eksperci twierdzą, że tworzenie telefonów iPhone w Stanach Zjednoczonych byłoby ekonomicznie nieopłacalne. Firma zaczęła natomiast podkreślać swój wpływ ekonomiczny w Stanach Zjednoczonych, od programistów, którzy sprzedają oprogramowanie w App Store do sięgających kilkudziesięciu miliardy dolarów rocznie wydatków na dostawców z USA.

Firma szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu jej wpływ na amerykańską gospodarkę ogółem wyniesie około 350 mld USD i stworzy około 20 tys. miejsc pracy.

Apple nie ujawniło jednak jakiej wartości środki zamierza przenieść z zagranicy do USA (sięgają one 252,3 mld USD).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane