Apple wyda miliardy w USA, stworzy nowy kampus

opublikowano: 18-01-2018, 07:36
aktualizacja: 18-01-2018, 07:37

Apple otworzy w USA nowy kampus w ramach pięcioletniego planu inwestycyjnego o wartości 30 mld USD. Dodatkowo, gigant z kalifornijskiego Cupertino dokona około 38 mld USD jednorazowych płatności podatkowych za zagraniczne środki pieniężne, donosi Reuters.

To jeden z największych korporacyjnych planów wydatków ogłoszonych od czasu obniżki podatków podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa w połowie grudnia.

Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple'a

Fot. REUTERS/Robert Galbraith/FORUM

Od kampanii prezydenckiej w 2016 roku technologiczny potentat znajduje się pod rosnącą presją, by inwestować w USA. Donald Trump kieruje od dłuższego czasu w stronę twórcy iPhone'a wezwania do zmiany struktury produkcyjnej domagając się ograniczenia lub nawet zaprzestania wytwarzania produktów w azjatyckich fabrykach na rzecz amerykańskich zakładów.

Apple jednak nie ma zamiaru zmienić tej praktyki, a eksperci twierdzą, że tworzenie telefonów iPhone w Stanach Zjednoczonych byłoby ekonomicznie nieopłacalne. Firma zaczęła natomiast podkreślać swój wpływ ekonomiczny w Stanach Zjednoczonych, od programistów, którzy sprzedają oprogramowanie w App Store do sięgających kilkudziesięciu miliardy dolarów rocznie wydatków na dostawców z USA.

Firma szacuje, że w ciągu najbliższych pięciu jej wpływ na amerykańską gospodarkę ogółem wyniesie około 350 mld USD i stworzy około 20 tys. miejsc pracy.

Apple nie ujawniło jednak jakiej wartości środki zamierza przenieść z zagranicy do USA (sięgają one 252,3 mld USD).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Apple wyda miliardy w USA, stworzy nowy kampus