Czytasz dzięki

Apple zbuduje kampus w Teksasie za 1 mld USD

opublikowano: 13-12-2018, 11:40

Koncern Apple zainwestuje miliard dolarów w budowę drugiego kampusu w północnym Austin w Teksasie i przeznaczy kolejne 10 mld USD na nowe centra danych w ciągu najbliższych pięciu lat, donosi Reuters. Firma z kalifornijskiego Cupertino chce stworzyć 20 tys. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych.

Już w styczniu br. producent popularnych iPhone’ów obiecał zainwestowanie 30 mld USD w Stanach Zjednoczonych. Obecny komunikat pojawia się w chwili, kiedy firmy z dużymi operacjami produkcyjnymi poza Ameryką stoją w obliczu presji politycznej, aby zwiększyć inwestycje w rodzimym kraju.

Apple Campus 2 w Cupertino, Kalifornia, USA
Zobacz więcej

Apple Campus 2 w Cupertino, Kalifornia, USA fot. REUTERS/Noah Berger/File Photo/Forum

Dodatkowo, Donald Trump, prezydent USA ostrzegł przed naliczaniem taryf na iPhone'y i inne produkty Apple importowane z Chin, które są głównym rynkiem konsumenckim dla „jabłuszka”.

133-akrowy kampus w Austin, mieście które jest bazą spółki dla drugiej co do wielkości liczby pracowników Apple poza Cupertino, ma być zlokalizowany w odległości niecałej mili od istniejących obiektów Apple. Na początku obiekt pomieścić ma 5 tys. nowych pracowników, a docelowo ma być rozbudowany do 15 tys.

Apple utworzy także filie w Seattle, San Diego i Culver City w Kalifornii, a następnie w ciągu najbliższych trzech lat rozszerzy działalność w Pittsburghu, Nowym Jorku i Boulder w stanie Kolorado.

W tym roku firma zatrudniła już 6 tys. pracowników w USA i planuje zatrudnić ponad 1 tys. osób w Seattle, San Diego i Culver City.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane