APS remontuje na Śląsku

Sylwester Sachac
opublikowano: 14-11-2014, 00:00

Białostocka spółka znów bierze się za modernizację elektrociepłowni. Tym razem będzie to obiekt w Zabrzu.

Firma Automatyka-Pomiary-Sterowanie (APS) z Białegostoku działa na rynku od 1993. Od początku specjalizuje się w usługach z automatyki przemysłowej. W ostatnich latach coraz częściej realizuje projekty polegające na modernizacji obiektów ciepłowniczych.

W 2012 r. podjęła się przebudowy kotła Elektrociepłowni Białystok na opalany biomasą ekologiczny kocioł fluidalny. Rok później zmodernizowała kocioł w Ciepłowni Kawęczyn. Tym razem przed APS wyzwanie jeszcze większego kalibru — prace elektryczne i z obszaru automatyki związane z wymianą kotła szczytowego w Elektrociepłowni Fortum Zabrze II. Wartość kontraktu wynosi 4,5 mln zł.

— W tym przypadku wyzwaniem są wysokie wymagania techniczne dotyczące opomiarowania i systemów automatyki postawione przez inwestora. Chodzi m.in. o pełną redundancję [nadmiar w stosunku do tego, co konieczne — red.] systemu sterowania, co jest ewenementem dla tego typu kotła — mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS.

Nowy kocioł wodny WR40 będzie pracował na potrzeby odbiorców ciepła jako kocioł szczytowy, uzupełniając dostawę ciepła z systemu kogeneracyjnego. — Instalacja zostanie wyposażona m.in w nowoczesną instalację odsiarczania i odpylania spalin. Chcemy pokazać się od jak najlepszej strony, bo Fortum Zabrze to nowy klient, a prace będziemy wykonywali na terenie Śląska, gdzie jest dużo konkurencyjnych firm. Zadanie zrealizujemy w systemie pod klucz od projektu do uruchomienia — dodaje Jerzy Busłowski.

Na realizację zlecenia APS SA ma czas do 30 września przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sachac

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / APS remontuje na Śląsku