Czytasz dzięki

Apteki we franczyzie są legalne

opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Bussines Centre Club, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET protestują przeciwko sugestii Naczelnej Izby Aptekarskiej, jakoby zawieranieumów franczyzowych przez farmaceutów było formą obejścia prawa i mogło skutkować cofnięciem zezwolenia na prowadzenie aptek. Ich zdaniem, jest to kolejny przykład, kiedy korporacja z tej branży usiłuje wpłynąć na kształt rynku aptecznego,tym razem posługując się działaniem, które nosi znamiona czynu nieuczciwej konkurencji. Organizacje pracodawców przekonują, że umowy franczyzowe na rynku aptecznym są legalne. Przypominają też, że są one jednym z podstawowychsposobów rozwijania działalności gospodarczej przez małe polskie przedsiębiorstwa, które w ten sposób zyskują m.in. stabilizację i bezpieczeństwo biznesowe oraz dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane