Argentyna pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 10-06-2006, 23:21

Wielki spektakl – tak można określić mecz wygrany przez Argentynę 2:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie na stadionie AOL Arena w Hamburgu było jednym z hitów Mundialu.

Wielki spektakl – tak można określić mecz wygrany przez Argentynę 2:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie na stadionie AOL Arena w Hamburgu było jednym z hitów piłkarskich mistrzostw świata i było najlepsze z dotychczasowych.

Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Argentyny 2:0. Bramki zdobyli Hernan Crespo w 24 minucie i Javier Saviola w 38 minucie. Argentyna, która gra w mistrzostwach świata już po raz 14. nie miała dużej przewagi nad debiutującym w Mundialu rywalem, ale była skuteczniejsza.

Za to druga połowa to już presja Wybrzeża Kości Słoniowej. W 82 minucie kapitan drużyny, Didier Drogba zmniejszył przewagę Argentyny na 2:1. Ostra walka trwała do ostatnich sekund meczu.

Drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej, trenowana przez Francuza Henriego Michela mimo, iż jest debiutantem, posiada bardzo doświadczonych zawodników. Z 23 zawodników, którzy przyjechali do Niemiec, 22 gra w europejskich klubach. A ten 23 to bramkarz. Strzelec bramki, Didier Drogba jest napastnikiem mistrza Anglii Chelsea Londyn. Właściciel klubu, Roman Abramowicz zapłacił za transfer tego zawodnika aż 36 mln euro.

Grupa C, w której grają Argentyna i Wybrzeże Kości Słoniowej nazywana jest „grupą śmierci”. Jutro zmierzą się kolejne zespoły z tej grupy - Holendrzy oraz Serbia i Czarnogóra.