ARP buduje biurowiec w Elblągu

opublikowano: 15-01-2019, 22:00

Agencja wyda 50 mln zł na budynek dla centrów usług. Inwestuje już w piątym mieście.

Dziś Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) podpisze umowę z urzędem miasta Elbląg — stworzą spółkę celową, która wybuduje biurowiec klasy A o powierzchni 10 tys. mkw. za około 50 mln zł. Miasto wniesie grunt, a agencja zapewni finansowanie. Budynek powstanie na Wyspie Spichrzów i może zostać przeznaczony pod działalność usługową. To oznacza nawet 1200 miejsc pracy.

Agencja Rozwoju Przemysłu, której wiceprezesem jest Dariusz
Śliwowski, na budowę biurowców przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych.
Spółka skorzysta też z kredytów, a jeśli samorządy zdecydują się na
współfinansowanie, skala programu „Fabryka” będzie większa.
Zobacz więcej

DO GROSZA GROSZ:

Agencja Rozwoju Przemysłu, której wiceprezesem jest Dariusz Śliwowski, na budowę biurowców przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych. Spółka skorzysta też z kredytów, a jeśli samorządy zdecydują się na współfinansowanie, skala programu „Fabryka” będzie większa. Fot. ARC

Inwestycje w biurowce w miastach średniej wielkości, które tracą funkcje społeczno-gospodarcze, ARP realizuje w ramach programu „Fabryka”. Agencja zaczęła od Radomia, gdzie w połowie 2018 r. zdecydowała się zrewitalizować dawną Fabrykę Broni — stąd nazwa programu — i przebudować ją na nowoczesny biurowiec. Później ARP podpisała porozumienia z Mielcem, Stalową Wolą i Zamościem.

— Elbląg to miasto z dużymi możliwościami nie tylko ze względu na planowane inwestycje rządowe, lecz także dzięki dobremu położeniu geograficznemu i walorom turystycznym. To jedno z najstarszych miast w Polsce, któreniestety nie wytrzymało konkurencji o pracownika z trójmiejską aglomeracją. Program „Fabryka” może ten trend odwrócić. Dzięki niemu, zgodnie z planami, do połowy 2022 r. powstanie nowoczesny, kilkukondygnacyjny budynek, który oprócz przestrzeni biznesowych, będzie miał też część usługową, dostępną dla mieszkańców Elbląga — mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu