ARP myśli o wejściu do Dressty

Grzegorz Zięba
opublikowano: 16-08-2004, 00:00

Agencja Rozwoju Przemysłu chce przejąć udziały w spółce handlują-cej produktami Huty Stalowa Wola — wynika z nieoficjalnych informacji.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) nie wyklucza przejęcia udziałów amerykańskiej firmy Komatsu w spółce Dressta, handlującej wyrobami Huty Stalowa Wola na rynkach zagranicznych. Komatsu posiada w tej spółce 51 proc. udziałów. Reszta należy do HSW.

— ARP rozpatruje wykupienie udziałów należących do Amerykanów — potwierdza Wojciech Kędziera, zastępca dyrektora naczelnego Dressty.

Nie chciał jednak ujawnić więcej szczegółów.

— Nie potwierdzam i nie zaprzeczam — dodaje z kolei Roma Sarzyńska, rzecznik ARP.

Dressta jest głównym odbiorcą ciężkich maszyn budowlanych produkowanych w HSW. Za jej pośrednictwem huta sprzedawała od 80 do 90 proc. tej produkcji. Głównym kierunkiem eksportu jest rynek amerykański. Obecnie nowe umowy z Dresstą podpisała HSW-Trading, powołana przez skarb państwa spółka, która przejęła najważniejsze wydziały produkcyjne HSW. Od jej podpisania zależał sens utworzenia nowego podmiotu, który otrzymał z budżetu już na starcie 40 mln zł. Pod znakiem zapytania stanęłaby również cała restrukturyzacja HSW, dzięki której huta może liczyć na dofinansowanie rzędu 30 mln zł.

Rozmowy z Dresstą trwały około miesiąca i zakończyły się połowicznym sukcesem.

— Na razie umowę zawarto na trzy miesiące. 17 sierpnia strony mają się znowu spotkać i omówić dalsze działania — twierdzi Zbigniew Nita, rzecznik HSW.

Dodaje, że nie wyklucza się rozwiązania Dressty i utworzenia przedstawicielstw handlowych HSW lub przyjęcie jakiegoś innego rozwiązania.

— Nic nie wiem, by rozważano rozwiązanie Dressty — ripostuje Wojciech Kędziera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ARP myśli o wejściu do Dressty