Asbud wzmacnia siłę Woli

opublikowano: 15-08-2017, 22:00

Grupa Asbud wybuduje w Warszawie dwa niebotyki mieszkalne. Na inwestycję po raz kolejny wybiera wschodzące centrum biznesowe miasta.

Należąca do dwóch izraelskich grup deweloperskich, Shikun & Binui i Tanous, Grupa Asbud kupiła przy rondzie Daszyńskiego 917 mkw. gruntu pod budowę dwóch wieżowców mieszkalnych (ceny nie ujawnia). Budynki będą miały 30 pięter i zaoferują 900 mieszkań.

— Ten zakup to nie tylko kolejny krok na naszej drodze do zdobycia pozycji lidera na warszawskim rynku mieszkaniowym, ale też propozycja nowego standardu wieżowców mieszkalnych w stosunkowo atrakcyjnych cenach, zbudowanych zgodnie z zasadamizrównoważonego rozwoju. Zmienia się sposób myślenia ludzi, zmieniają się potrzeby i trendy związane ze stylem życia, dlatego zmieniamy się i my, by odpowiadać na nowe potrzeby stawiane rynkowi mieszkaniowemu — mówi Raied Tanous, dyrektor zarządzający Asbud Group.

Tłumaczy, że o lokalizacji inwestycji zadecydowały dobra infrastruktura, rozbudowany transport publiczny, właściwie zaprojektowany i elastyczny miejski plan zagospodarowania, a także bliskość centrum miasta. — Pomysł pojawił się jeszcze na etapie planowania. Rondo Daszyńskiego — a nie Mokotów — traktujemy jako nowe biznesowe centrum miasta, bo to w tę stronę się ono przesuwa — przekonuje Raied Tanous.

Potwierdzeniem jego tezy są dane JLL, zgodnie z którymi w ostatnich pięciu latach deweloperzy zbudowali na Woli ponad 250 tys. mkw. biur. Powstały tu największe inwestycje w historii polskiego rynku, m.in. Warsaw Spire. W budowie są kolejne, np. Warsaw Hub, Generation Park, Spark, Spinnaker, Mennica Legacy Tower, Browary Warszawskie.

— Obecnie na Woli powstaje aż 273 tys. mkw. nowoczesnych biur. To więcej niż w całym Krakowie — podkreślają eksperci JLL. Ich zdaniem, przesuwanie się środka ciężkości biznesowego centrum Warszawy na zachód staje się faktem.

— Jeszcze niedawno zaniedbana poprzemysłowa dzielnica dogęszcza się i nabiera metropolitalnego charakteru. Katalizatorem zmian była decyzja o budowie II linii metra, która przyspieszyła decyzje inwestycyjne wielu deweloperów biurowych, a w następnym etapie przyciągnęła dużych najemców — mówi Jan Jakub Zombirt, dyrektor w dziale doradztwa strategicznego JLL.

Budowa wież Asbudu ruszy w 2018 r. To nie pierwsza inwestycja Asbudu w okolicy ronda Daszyńskiego. Grupa buduje już w tym rejonie apartamenty Grzybowska 85 i Metropoint.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane