Asda może trafić na giełdę

opublikowano: 15-05-2019, 09:29

Brytyjska sieć supermarketów Asda może trafić na giełdowy parkiet. Taki scenariusz rozważany jest po tym jak zablokowana została przez regulatora rynku fuzja z siecią Sainsbury’s.

Należąca do amerykańskiego giganta, Walmartu sieć przekazała taką informację pracownikom zaznaczając jednak, że jakiekolwiek rozwiązanie będzie długotrwałym procesem. 

Asda
Zobacz więcej

Asda fot. Bloomberg

Chociaż nie spieszymy się do niczego, chcę, żebyście wiedzieli, że poważnie rozważamy ścieżkę do IPO - publicznego notowania - aby wzmocnić długoterminowy sukces - powiedziała Judith McKenna, dyrektor generalny właściciela Asdy.

Podkreśliła, że Walmart nie ma uniwersalnego podejścia do obsługi rynków międzynarodowych i jest ono uzależnione od warunków w poszczególnych krajach.

Pod koniec kwietnia regulator antymonopolowy na Wyspach Brytyjskich nie zgodził się na fuzję, w wyniku której powstałaby największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii.

W opinii CMA, takie powiązanie podniosłoby ceny dla konsumentów, podniosłoby ceny na stacjach benzynowych supermarketów i doprowadziło do dłuższych kolejek kasowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu