Asda może trafić na giełdę

opublikowano: 15-05-2019, 09:29

Brytyjska sieć supermarketów Asda może trafić na giełdowy parkiet. Taki scenariusz rozważany jest po tym jak zablokowana została przez regulatora rynku fuzja z siecią Sainsbury’s.

Należąca do amerykańskiego giganta, Walmartu sieć przekazała taką informację pracownikom zaznaczając jednak, że jakiekolwiek rozwiązanie będzie długotrwałym procesem. 

Asda
Zobacz więcej

Asda fot. Bloomberg

Chociaż nie spieszymy się do niczego, chcę, żebyście wiedzieli, że poważnie rozważamy ścieżkę do IPO - publicznego notowania - aby wzmocnić długoterminowy sukces - powiedziała Judith McKenna, dyrektor generalny właściciela Asdy.

Podkreśliła, że Walmart nie ma uniwersalnego podejścia do obsługi rynków międzynarodowych i jest ono uzależnione od warunków w poszczególnych krajach.

Pod koniec kwietnia regulator antymonopolowy na Wyspach Brytyjskich nie zgodził się na fuzję, w wyniku której powstałaby największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii.

W opinii CMA, takie powiązanie podniosłoby ceny dla konsumentów, podniosłoby ceny na stacjach benzynowych supermarketów i doprowadziło do dłuższych kolejek kasowych.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu