Asseco jedzie do Ameryki

PAP, KL
23-03-2010, 10:39

Grupa rozmawia o przejęciach z 14 firmami w  całej Europie. Jedną spółkę może sprzedać.

Informatyczna spółka nie rezygnuje z wejścia na rynek USA. Ma już tam grupę wyselekcjonowanych firm do przejęcia. Adam Góral, prezes Asseco Poland, zapowiada, że może to być np. spółka notowana na Nasdaq.

Asseco Poland zamierza przejmować także na Starym Kontynencie. Rozmawia z 14 spółkami z zachodniej, południowej i północnej Europy.

Adam Góral informuje też, że planuje we wrześniu przyłączyć Asseco Systems. Nie wyklucza jednak sprzedaży tej integracyjnej firmy — ma jedną ofertę zakupu. Według agencji ISB, chętnym może być Telekomunikacja Polska. Prezes zaznacza, że transakcja jest niepewna, gdyż wszystko jest na wczesnym etapie, więc na razie najbardziej prawdopodobne jest połączenie.

Asseco Poland informuje, że portfel zamówień grupy na 2010 r. na oprogramowanie i usługi własne sięga 71 proc. sprzedaży tego segmentu w 2009 r., która wynosiła 1,69 mld zł.

Spółka planuje większą wypłatę dla akcjonariuszy niż w 2009 r.

— Zarząd Asseco będzie rekomendował 100 mln zł na wypłatę dywidendy — mówi Adam Góral.

Skonsolidowany zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Asseco Poland wyniósł w zeszłym roku 373,37 mln zł (321,58 mln zł rok wcześniej). Skonsolidowane przychody wyniosły 3,05 mld zł wobec 2,78 mld zł przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Asseco jedzie do Ameryki