Asseco Poland dylematy odnośnie Nasdaq

PAP
21-03-2011, 15:05

Asseco Poland do końca marca zdecyduje, czy wprowadzi swoje akcje na Nasdaq, jednak większość polskich inwestorów jest przeciwna temu posunięciu i spółka raczej odłoży w czasie plan wejścia na  amerykański parkiet - poinformował na konferencji prasowej Adam Góral, prezes Asseco.

"Prawie wszyscy polscy inwestorzy są przeciwni wejściu na Nasdaq. Ja osobiście wierzę w ogromny sens tego przedsięwzięcia i jeśli do końca marca podejmiemy decyzję, że nie wchodzimy na Nasdaq, to będzie to tylko na jakiś czas" - powiedział Góral.

"Chcemy być liderem konsolidacji w regionie i światowej. Prowadzimy rozmowy w sprawie akwizycji z bardzo dużymi graczami i jeśli zdecydujemy się na taki ruch, to nie wykluczam wejścia na Nasdaq przy okazji takiego projektu" - dodał.

Budżet grupy Asseco na 2011 r. jest zdecydowanie wyższy od budżetu grupy na rok 2010 - poinformował na konferencji prasowej Adam Góral, prezes Asseco.

"Tegoroczny budżet grupy jest zdecydowanie wyższy niż nasz ubiegłoroczny budżet, ale nie daje nam to jeszcze 100 proc. gwarancji poprawy wyników. Fundamenty, żeby rosnąć mamy bardzo dobre" - powiedział na konferencji Góral.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Asseco Poland dylematy odnośnie Nasdaq