Asseco wchłonęło ABG

KL
opublikowano: 06-01-2010, 00:00

Asseco Poland ostatecznie połączyło się ze spółką zależną ABG. Wkrótce to samo czeka Asseco Systems.

Asseco Poland ostatecznie połączyło się ze spółką zależną ABG. Wkrótce to samo czeka Asseco Systems.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zarejestrował połączenie Asseco Poland z ABG. Połączenie zostało dokonane przez przeniesienie całego majątku ABG na Asseco Poland, bez wymiany akcji, ponieważ Asseco było jedynym akcjonariuszem ABG.

Spółka podała w komunikacie, że połączenie przeprowadzono w ramach polityki zakładającej uporządkowanie i uproszczenie struktury grupy kapitałowej.

"Połączenie ma na celu wzmocnienie potencjału łączących się spółek oraz zwiększenie możliwości konkurowania na rynku krajowym i europejskim" — napisano w komunikacie.

To ma w istotny sposób przyczynić się do zwiększenia finansowej stabilności działania, a w dłuższym okresie do wzrostu wartości dla akcjonariuszy spółki.

Adam Góral, prezes Asseco, zapowiadał niedawno, że spółka wchłonie też Asseco Systems, zajmujące się działalnością integratorską

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu